Příspěvky žáků

Děti se ve škole nestačili ani rozkoukat a už jsme pro ně připravili na 9. září podzimní poznávací výlet do Galerie Kinský na zámku v Kostelci nad Orlicí a do minizoo v Častolovicích.

Podzimní výlet školy očima žákyně Anežky Sládkové ze 4. ročníku.

Ve středu 9. září jsme jeli do Kostelce nad Orlicí do zámku, abychom se podívali na výstavu Zámecké imaginárium – 13 (ne)pokojů kosteleckého zámku. Byla tam spousta krásných věcí, různé dřevěné loutky, tři loutky tanečnic ve zvláštním akváriu, které vždy chvíli tancovali do rytmu hudby, a pak zase na chvíli přestaly. Ještě tam byla jedna zajímavá místnost, kde byly namačkané dřevěné krabice jedna na druhé. V nich bylo malé kukátko a na boku klika. Když jsem se podívala do kukátka a začala točit klikou, začali se uvnitř hýbat malé loutky, jako kdyby se promítal film. V další místnosti byla velká pruhovaná peřina, na které se, když jsme si sundali boty, dalo skákat. To se mi také líbilo a i to, že se dalo na všechny věci sahat a zahrát si s nimi. Pak jsme šli pěšky do minizoo v Častolovicích. V oboře jsme si hladili prasátko Martu, jeleny a moc roztomilý byl malý srnec Matýsek. Pak jsme si koupili krmení pro zvířátka a dávali jsme ho lamám, oslům, a dalším zvířátkům. Hodně se mi líbili dva oslíci – jeden menší hnědý, druhý větší šedý. Pak jsme sbírali různě barevná peříčka, kterých jsme měli spoustu. Všude se mi moc líbilo, klidně bych tam jela ještě jednou.