Plánované akce školy

Ú N O R

3., 24. (pondělí) – plavecká výuka žáků školy – 5. a 6. lekce

Jarní prázdniny podle okresů (1 týden) – od 10. do 16. února

18. – 20. (út – čt) – lyžařská škola – jednodenní výcvik v Bartošovicích v O. h. – přesně stanovený počet dnů bude určen podle sněhových podmínek dne 17. 2. (po) – nebyl uskutečněn z důvodu nepříznivých sněhových podmínek a špatnému stavu sjezdovky

18. (středa) – bruslení žáků školy na zimním stadionu v Ústí nad Orlicí (náhradní program za neúčast na lyžařské škole) – autobusová doprava hrazena ze školního projektu Šablony II.

26. (středa) – florbalový turnaj chlapců v Jablonném nad Orlicí (AŠSK) – okrskové kolo

Ovoce a zelenina do škol MK Fruit – průběžně

Deskové hry ve školní družině (Šablony II. – školní klub)

LEDEN – kalendářní rok 2020

6., 20., 27. (pondělí) – Plavecká výuka žáků školy – 2., 3. a 4. lekce

21. (úterý) – klasifikační a pracovní porada – 1. pololetí

23. (čtvrtek) – třídní schůzky pro rodiče od 15 hodin

30. (čtvrtek) – slavnostní předání pololetního výpisu známek žákům školy ve 100 let staré třídě + výukový program v Muzeu řemesel Nový Dvůr Letohrad

Projekt MK Fruit – Ovoce a zelenina do škol

31. (pátek) – pololetní jednodenní prázdniny

Poznámka: lyžařská škola v Bartošovicích v Orlických horách pro žáky školy plánovaná na polovinu února 2020, bude uskutečněna pouze v případě příhodných sněhových podmínek.

Plán práce ZŠ Bohousová 2019

ZÁŘÍ

2. (pondělí) – Slavnostní zahájení nového školního roku

16. (pondělí) – Slavnostní vyhlášení krajského Atletického čtyřboje Základních škol Pardubického kraje za školní rok 2018/2019 – poháry a medaile přeberou: loňský 1. ročník – 2. místo, 2. ročník – 2. místo, 3. ročník – 2. místo a 5. ročník – 1. místo. Dále Justýna Cabalková – absolutní vítězka Atletického čtyřboje dívek 2. tříd Pardubického kraje. Přebírání proběhne na krajském úřadě v Pardubicích v sále J. Kašpara.

20. (pátek) – Den otevřených dveří ve škole, při příležitosti otevření nové odborné učebny a zajištění kompletní bezbariérovosti v celé budově školy.

27. (pátek) – „Jak se staví hrad“ – vzdělávací program pro žáky školní družiny na hradě Litice nad Orlicí

Ovoce do škol MK Fruit

ŘÍJEN

1. (úterý) – atletický čtyřboj družstev ve Slatině nad Zdobnicí (vybraní žáci školy 2 chlapci + 2 dívky – mladší: 2., 3. ročník, starší: 4., 5. ročník)

2. (středa) – zahájení zájmových kroužků pro žáky školy

9. (středa) – podzimní výlet pro 1. a 2. ročník – Muzejní programy pro školy – regionální muzeum Rychnov nad Kněžnou („Hrátky s barvami a Lehce o grafice“) – hrazeno z projektu „Šablony II.“

9. (středa) – podzimní výlet pro 3. – 5. ročník – vzdělávací exkurze VIDA Centrum Brno – program Alchymisté, projekce 3D svět oceánu a stálá expozice 175 interaktivních programů (hrazeno z projektu „Šablony II.)

15. (úterý) – celostátní konference pro ředitele škol ŠKOLSTVÍ 2020 v Praze – Petr Skulbaševský

22. (úterý) – výukový program v knihovně v Žamberku pro 3. – 5. ročník – interaktivní blok a práce s příběhem „Zákeřné keře“ (hrazeno z projektu „Šablony II.)

28. (pondělí) – státní svátek „Den vzniku samostatného československého státu“

Podzimní prázdniny ve dnech: 29. – 30. října (úterý – středa)

Ovoce do škol – projekt MF Fruit

Drakiáda pro děti ve školní družině – podle příznivých povětrnostních podmínek (11. října – pátek)

LISTOPAD

5. (úterý) – Divadelní představení „Cesta kolem světa“ – Divišovo divadlo Žamberk - vstupné 65,-  + 20,- autodoprava

12. (úterý) – pedagogická porada – 1. čtvrtletí 2019

14. (čtvrtek) – Kouzelník ve škole – program Magic Show ve Fontáně v čase od 10,00 do 11,30 (hrazeno ze školního projektu Šablony II.)

14. (čtvrtek) – třídní schůzky pro rodiče od 15 hodin

15. (pátek) – fotografování prvňáčků do Orlického deníku v 8,15 – fotografie vyjde v Orlickém deníku 20. listopadu (středa)

18. (pondělí) – Nebojte se klasiků – recitační soutěž LSG Letohrad pro 1. stupeň ZŠ (vybraní žáci školy)

Deskové hry ve školní družině – projekt Šablony II.

Ovoce a zelenina do škol – projekt MK Fruit

PROSINEC

4. (úterý) – florbalový turnaj pro 1. stupeň ZŠ ve Fontáně v Záchlumí – kategorie dívky

6. (pátek) – Čertovské hry pro žáky školy