Plánované akce školy

Školní rok 2018/2019

Plánované akce školy na jednotlivé měsíce jsou uvedeny do června 2019. Ostatní akce a akce neoznačené daty jsou orientační a jejich aktualizace se uskuteční s předstihem.

 ZÁŘÍ

3. (pondělí) – Slavnostní zahájení školního roku v I. třídě ZŠ Bohousová

3. (pondělí) – Ovoce do škol MK Fruit – 1. závoz

5. (středa) – zahájení výuky podle rozvrhu hodin

8. (sobota) – v rámci „Sjezdu rodáků“ otevřena škola pro veřejnost v čase od 13 do 15 hodin

19. (středa) – Přebírání cen za umístění v atletickém čtyřboji za školní rok 2017/2018 v Kulturním domě v Heřmanově Městci – krajská soutěž vyhlášena ČUS (Česká unie sportu Pardubického kraje). Ceny předává hejtman Martin Netolický, předseda ČUS a pan Čevora. Účastní se žáci loňského 1., 2. a 4. ročníku, přeberou poháry a medaile za druhá a třetí místa.

26. (středa) – výcvik policejních psů na školní zahradě – členové zásahové jednotky Policie ČR, od 8,30 do 9,30 hod.

28. (pátek) – státní svátek, „Den české státnosti“

Focení prvňáčků do Orlického deníku

Drakiáda – podle přízně počasí během odpoledního vyučování

 

 ŘÍJEN

1. (pondělí) – zahájení zájmových kroužků pro žáky školy (přehled zájmových kroužků, jejich vedoucí a časový harmonogram najdete po 17. září v rubrice „O škole“, podrubrice „Zájmové kroužky“) 

8. (pondělí) – Divadélko pro školy Hradec Králové – představení „Poklad kapitána Baltazara aneb Kdo se bojí, nesmí na moře!“ ve Fontáně od 10,30 hodin – vstupné 50 Kč

11. (čtvrtek) – Podzimní výlet školy do Hvězdárny a Obřího akvária v Hradci Králové – vybírá se od žáka 200 Kč (60 Kč vystup Hvězdárna, 80 Kč vstup Obří akvárium, 60 Kč doprava L. Paďour)

19. (pátek) – atletický čtyřboj družstev ve Slatině nad Zdobnicí (vybraní žáci školy)

Ovoce do škol – MK Fruit

29. – 30. (pondělí – úterý) – podzimní prázdniny

 

 LISTOPAD

1. (čtvrtek) – divadelní představení „Pyšná princezna“ (Divadlo pro děti – DS J. Jurištové) – MKS Vamberk, od 10 hod., vstupné 30 Kč

13. (úterý) – Mobilní zvěřinec ve škole – ukázka exotických zvířat (hadi, ještěři, chameleóni, nosálové, malé opičky, agamy a další) ve Fontáně od 10,30, vstupné 50 Kč

13. (úterý) – pedagogická porada – 1. čtvrtletí

15. (čtvrtek) – třídní schůzky od 15,00 – 1. čtvrtletí

16. (pátek) – Tonda obal na cestách od 9,00 do 10,00 hodin (výukový program s tříděním odpadu)

 17. (sobota) – státní svátek

27. (úterý) – „Nebojte se klasiků“ – recitační soutěž jednotlivců a skupin v Letohradském soukromém gymnáziu (vybraní žáci)

Ovoce do škol – MK Fruit

 

 PROSINEC

1. (sobota) – Kulturní pásmo žáků při rozsvícení vánočního stromu u Fontány 

3. (pondělí) – zahájení plavecké výuky v bazénu v Ústí nad Orlicí – plavecká škola CHOBOTNICE (všichni žáci školy)

4. (úterý) – florbalový turnaj žáků 1. stupně ZŠ – kategorie dívky (Fontána Záchlumí)

5. (středa) – „Čertovské hry“ žáků ve škole

12. (středa) – florbalový turnaj žáků 1. stupně ZŠ – kategorie chlapci (Fontána Záchlumí)

Ovoce do škol – MK Fruit

17. (pondělí) – Plavecká výuka (2. lekce)

20. (čtvrtek) – školní vánoční besídka

21. (pátek) ředitelské volno z provozních důvodů

22. 12. 2018 – 2. 1. 2019 – vánoční prázdniny

Zahájení výuky v novém kalendářním roce je 3. ledna 2019 (čtvrtek)

Ostatní školní akce na rok 2019 (akce bez data jsou orientačně zařazené):

 

 LEDEN

Ovoce do škol – MK Fruit

14., 21. a 28. (pondělí) Plavecká výuka – lekce č. 3, 4 a 5

14. (pondělí) – pedagogická porada (1. pololetí)

17. (čtvrtek) – třídní schůzky od 15,00 hod. (1. pololetí)

31. (čtvrtek) – předání výpisů známek za 1. pololetí žákům školy

 

ÚNOR

1. (pátek) – jednodenní pololetní prázdniny

4. – 8. (pondělí – pátek) – jednotýdenní jarní prázdniny (okres Ústí nad Orlicí)

12. (úterý) – Lyžařská škola v Bartošovicích v Orlických horách (lyžařská škola Nella) – 1. a 2. ročník

13. (středa) – Lyžařská škola v Bartošovicích v Orlických horách (lyžařská škola Nella) – 3., 4. a 5. ročník

14. (čtvrtek) – florbalový turnaj chlapců v Jablonném nad Orlicí (okrskové kolo škol AŠSK), vítěz postupuje do okresního kola – účastníci: ZŠ Bohousová, Jablonné nad Orlicí, Žamberk 743, Žamberk 28. října, Králíky

19. (úterý) – florbalový turnaj dívek v Brandýse nad Orlicí (regionální kolo škol AŠSK – Asociace školních sportovních klubů), vítěz postupuje do krajského finále – účastníci: ZŠ Bohousová, Brandýs nad Orlicí, Choceň, Jablonné nad Orlicí, Žamberk, Výprachtice

21. (čtvrtek) – divadelní představení „O princezně, Luciášovi a makových buchtách (CziDivadlo Praha) – hraná pohádka Divišovo divadlo Žamberk – vstupné 50 Kč

18., 25. (pondělí) Plavecká výuka – lekce č. 6 a 7 

Ovoce do škol – MK Fruit

 

BŘEZEN

5. (úterý) – „Škola nanečisto“ – akce pro předškoláky, 15,00 – 16,30

4., 18. a 25. (pondělí) Plavecká výuka – lekce č. 8, 9 a 10

12. (úterý) – Bruslení žáků na zimním stadionu v Rychnově nad Kněžnou (1. – 5. ročník)

Ovoce do škol – MK Fruit

19. (úterý) – výchovně vzdělávací přednáška ve škole pro 1. – 5. ročník – respektování se, názoru druhého, spolupráce ve skupině aj. (Vzdělávání 21)

20. (úterý) – hudebně vzdělávací program „Africká kultura – bubnování“ ve Fontáně, vstupné pro žáky 50 Kč

 

DUBEN

Ovoce do škol – MK Fruit

2- (úterý) – Český červený kříž Ústí nad Orlicí – první pomoc a zásady bezpečného chování – preventivní program pro školy

11. (čtvrtek) – zápis žáků do 1. ročníku pro školní rok 2019/2020 – od 15 hodin v budově školy (I. třída)

16. (úterý) – divadelní představení „Nosáčkova dobrodružství“ (Hravé divadlo Brno) – hraná pohádka Divišovo divadlo Žamberk, vstupné pro žáky 50 Kč

 

17. (středa) – pedagogická porada (3. čtvrtletí)

18. (čtvrtek) – Velikonoční prázdniny

19. (pátek) – státní svátek „Velký pátek“

22. (pondělí) – státní svátek „Velikonoční pondělí“

24. (středa) – Dětské dopravní hřiště Žamberk – výukový program ve spolupráci s Animo Žamberk – bezpečnost cyklisty v rámci měsíce bezpečnosti

25. (čtvrtek) – třídní schůzky od 15,00 hod. (3. čtvrtletí)

 „Velikonoční švihadlo“ – soutěž pro žáky školy“ (vyhodnocení)

29. – 30. (pondělí – úterý) – ředitelské volno z provozních důvodů

 

 KVĚTEN

Ovoce do škol – MK Fruit

1. (středa) – státní svátek

8. (středa) – státní svátek

13. (pondělí) – „Běh údolím J. A. Komenského“ v Brandýse nad Orlicí

14. (úterý) – Atletický trojboj družstev v Ústí nad Orlicí (soutěž pořádaná AŠSK) – 8 vybraných žáků (4 chlapci + 4 dívky)

15. (středa) – turnaj ve vybíjené pro žáky 1. stupně ZŠ (Fontána Záchlumí) 

23. (čtvrtek) – školní výlet Úpice v Podkrkonoší – vzdělávací program „Hrátky s vodníkem“

Přírodovědná soutěž žáků 1. stupně ZŠ v České Třebové – ???

27. (pondělí) – fotografování žáků školy – paní Šárka Šimková, Letohrad

29. (středa) – školní atletický čtyřboj žáků 1. – 5. ročníku, atletický stadion v Ústí nad Orlicí (celá škola)

31. (pátek) – sportovně turistický program pro žáky ZŠ (1., 2. a 3. ročník pěší turistika, 4. a 5. ročník cykloturistický výlet) – akce ke Dni dětí

 

 ČERVEN

Návštěva hasičské zbrojnice HZS Žamberk – integrovaný záchranný sbor

20. (čtvrtek) – závěrečná pedagogická porada

21. (pátek) – Fotbalový turnaj „O pohár starosty České Rybné“

26. (středa) – „Geomag na cestách“ ve škole – vzdělávací program pro žáky od 9,00 do 11,50 (žáci platí 35 Kč)

28. (pátek) – slavnostní ukončení školního roku – žákům bude předáno vysvědčení + 5. ročník obdrží pamětní knihy, ukončení do 9,00.

Hlavní letní prázdniny – v termínu od 29. června do 1. září 2019

Výstavba nové moderní odborné učebny se zajištěnou bezbariérovostí v budově školy + bezbariérové WC – v období hlavních prázdnin

Zahájení nového školního roku dne 2. září (pondělí)

Nezařazené akce (náhradní): Bowlingové dopoledne, Policie ČR MO Žamberk, Bubnování ve škole (Karel Cvrk DuTeTi)

 

Školní rok 2017/2018

Plánované akce školy na jednotlivé měsíce jsou uvedeny do června 2018. Ostatní akce a akce neoznačené daty jsou orientační a jejich aktualizace se uskuteční s předstihem.

ZÁŘÍ

4. (pondělí) – Slavnostní zahájení školního roku v I. třídě ZŠ Bohousová

6. (středa) – zahájení výuky podle rozvrhu hodin

13. (středa) – DVPP, řed. P. Skulbaševský (Evidence pracovní doby)

14. (čtvrtek) – přebírání cen za 2. místo v atletickém čtyřboji za školní rok 2016/2017 v Kulturním domě v Ústí nad Orlicí – krajská soutěž vyhlášena ČUS (Česká unie sportu Pardubického kraje). Ceny předává hejtman Martin Netolický. Pohár a medaile přebírají loňské žákyně 5. ročníku Anežka Sládková a Johanka Rolečková.

21. (čtvrtek) – podzimní výlet školy – FAJN park Chlumec nad Cidlinou (zážitkový dětský park v přírodě) – vstupné 180,- Kč

21. (čtvrtek) – řed. P. Skulbaševský – celonárodní konference ŠKOLSTVÍ 2018 v Praze, kde mimo jiné vystoupí profesor Václav Klaus ml.

27. (středa) – Dětské dopravní hřiště Žamberk – výukový program ve spolupráci s Animo Žamberk – bezpečnost cyklisty

28. (čtvrtek) – státní svátek

29. (pátek) – ředitelské volno z provozních důvodů

Focení prvňáčků do Orlického deníku

Drakiáda – podle přízně počasí

ŘÍJEN

4. (středa) – zahájení zájmových kroužků pro žáky

11. (středa) – „Bezpečně internetem“ – výchovně – vzdělávací přednáška ve škole pro 3. – 5. ročník (10,00 – 11,40)odloženo z důvodu nemoci přednášejícího a množství termínů na měsíc leden 2018

23. (pondělí) – Přednáška s Cyrilem Podolským, režisérem, scénáristou, animátorem, autorem večerníčku Krysáci, i jiných animovaných filmů (animátor seriálu Pat a Mat nebo Bob a Bobek), 10,00 – 11,00

26. – 27. (čtvrtek – pátek) – podzimní prázdniny

LISTOPAD

6. (pondělí) – Divišovo divadlo Žamberk, „Sůl nad zlato“ (hraná pohádka – divadlo DAP Praha), vstupné 50 Kč

7. (úterý) – pedagogická porada – 1. čtvrtletí

9. (čtvrtek) – třídní schůzky od 14,30 – 1. čtvrtletí + volby do školské rady za zákonné zástupce žáků školy

17. (pátek) – státní svátek

27. (pondělí) – zahájení „Plavecké výuky“ v Ústí nad Orlicí

 

PROSINEC

1. (pátek) – „Čertovské hry“ žáků ve škole

2. (sobota) – kulturní pásmo žáků ZŠ při rozsvícení vánočního stromu u Fontány

4. (pondělí) – Plavecká výuka (2. lekce)

6. (středa) – Florbalový turnaj žáků 1. stupně ZŠ (Fontána Záchlumí)

12. (úterý) – Vánoční koncert ZUŠ Žamberk pro školy (Divišovo divadlo)

13. (středa) – obecní vánoční besídka ve Fontáně – představení žáků ZŠ Bohousová a MŠ Záchlumí

18. (pondělí) – Plavecká výuka (3. lekce)

20. (středa) – školní vánoční besídka

21. – 22. (čtvrtek – pátek) ředitelské volno z provozních důvodů

23. 12. – 2. 1. 2017 – vánoční prázdniny

Zahájení výuky v novém kalendářním roce je 3. ledna 2018 (středa)

Ostatní školní akce na rok 2018 (akce bez data jsou orientačně zařazené):

LEDEN

15. (pondělí) – plavecká výuka (4. lekce + fotografování pod vodou)

16. (úterý) – pedagogická porada (1. pololetí)

17. (středa) – „Bezpečně internetem“ – výchovně – vzdělávací přednáška ve škole pro 3. – 5. ročník (10,00 – 11,40)

18. (čtvrtek) – třídní schůzky od 14,30 hod. (1. pololetí)

22. (pondělí) – plavecká výuka (5. lekce)

26. (pátek) – DVPP p. uč. Radka Dvořáková – CCV Pardubice, „Zjištění úrovně čtení a psaní pro nastavení podpůrných opatření“

29. (pondělí) – plavecká výuka (6. lekce)

31. (středa) – předání výpisů známek za 1. pololetí žákům školy

Návštěva předškoláků z MŠ Záchlumí ve škole

ÚNOR

2. (pátek) – jednodenní pololetní prázdniny

5. (pondělí) – plavecká výuka (7. lekce)

7. (středa) – DVPP p. řed. Petr Skulbaševský – NIDV Hradec Králové, „BOZ a právní problematika ZŠ a SŠ“

8. (čtvrtek) – DVPP p. uč. O. Hubálková – CCV Pardubice, „Práce s korálky – KORÁLKOVÁNÍ“

13. (úterý) – lyžařská škola Bartošovice v Orlických horách (lyžařská škola Nella) – 1. a 2. ročník

14. (středa) – lyžařská škola Bartošovice v Orlických horách (lyžařská škola Nella) – 3., 4. a 5. ročník

19. (pondělí) – plavecká výuka (8. lekce)

26. (pondělí) – plavecká výuka (9. lekce)

BŘEZEN

1. (čtvrtek) – „Škola nanečisto“ – akce pro předškoláky, 15,00 – 16,30

5. (pondělí) – plavecká výuka (10. lekce) – ukončení plavecké školy

9. (pátek) – bruslení žáků na zimním stadionu v Rychnově nad Kněžnou (1. – 5. ročník)

Jarní prázdniny (okres Ústí nad Orlicí) – termín 13. – 18. března 2018

28. (středa) – „Krysáci a ztracený Ludvík“ (hraná pohádka – divadlo D5), MK Sokolovna Vamberk, vstupné 30 Kč

Velikonoční prázdniny – termín 29. – 30. března 2018 (čtvrtek – pátek)

Český červený kříž Ústí nad Orlicí – první pomoc pro školy

Návštěva členů Policie ČR, MO Žamberk

Bowlingové dopoledne pro žáky??? - přesunuto na školní rok 2018/2019

DUBEN

5. (čtvrtek) – zápis dětí do 1. ročníku pro školní rok 2018/2019 – od 15,30

12. (čtvrtek) – pedagogická porada (3. čtvrtletí)

19. (čtvrtek) – třídní schůzky od 14,30 hod. (3. čtvrtletí)

20. (pátek) – úklid Obce ke Dni Země, od 10,00 do 11,30 hodin

„Velikonoční švihadlo“ – soutěž pro žáky školy“ (vyhodnocení)

30. (pondělí) – ředitelské volno z provozních důvodů

KVĚTEN

1. (úterý) – státní svátek

7. (pondělí) – ředitelské volno z provozních důvodů

8. (úterý) – státní svátek

16. (středa) – turnaj ve vybíjené pro žáky 1. stupně ZŠ (Fontána Záchlumí)

18. (pátek) – atletický čtyřboj družstev ZŠ ve Slatině nad Zdobnicí (vybraní žáci)

21. (pondělí) – „Běh údolím J. A. Komenského“ v Brandýse nad Orlicí

22. (úterý) – Divadélko pro školy Hradec Králové – „Pohádky ze statku“ – ve Fontáně od 9.00 hod.

23. (středa) – Přírodovědná soutěž žáků 1. stupně ŽŠ v České Třebové

 ČERVEN

1. (pátek) – sportovně turistický program pro žáky ZŠ (1., 2. a 3. ročník pěší turistika, 4. a 5. ročník cykloturistický výlet) – akce ke Dni dětí

4. (pondělí) – fotografování žáků školy – paní Šárka Šimková, Letohrad

5. (úterý) – školní výlet Velké Losiny (ruční papírny – program pro školy) + Bludov, Pradědovo dětské muzeum (zábava pod střechou a přírodní dětské hřiště) – odjezd od školy v 8,00, příjezd (MŠ Záchlumí, ZŠ Bohousová) kolem 17,30

Olympiáda malotřídních škol v Zámělyletos se naše škola nezúčastní vzhledem k množství jiných školních aktivit.

19. (úterý) – školní atletický čtyřboj žáků 1. – 5. ročníku, atletický stadion v Ústí nad Orlicí

21. (čtvrtek) – závěrečná pedagogická porada

22. (pátek) – Fotbalový turnaj „O pohár starosty České Rybné“

27. (středa) – „Geomag na cestách“ ve škole – vzdělávací program pro žáky od 9,00 do 11,50 (žáci platí 35 Kč)

29. (pátek) – slavnostní ukončení školního roku – žákům bude předáno vysvědčení + 5. ročník obdrží pamětní knihy, ukončení do 9,00.

 

Školní rok 2016/2017

Plánované akce školy na jednotlivé měsíce jsou uvedeny do června 2017. Ostatní akce a akce neoznačené daty jsou orientační a jejich aktualizace se uskuteční s předstihem.

ZÁŘÍ

1. (čtvrtek) – Slavnostní zahájení školního roku v I. třídě ZŠ Bohousová

5. (pondělí) – zahájení výuky podle rozvrhu hodin

14. (středa) – podzimní výlet školy – Dolní Morava (Mamutíkův vodní park a Lesní zážitkový park)

20. (úterý) – cyklistické závody MTB „Hledá se vítěz“ v Chocni – vybraní žáci školy

27. (úterý) – focení prvňáčků do Orlického deníku

Drakiáda – podle přízně počasí

ŘÍJEN

3. (pondělí) – zahájení zájmových kroužků pro žáky

18. (úterý) – Divišovo divadlo Žamberk, „O šípkové Růžence“ (hraná pohádka – Divadelní společnost Praha), vstupné 50 Kč

26. – 27. (středa – čtvrtek) – podzimní prázdniny

28. (pátek) – státní svátek

„Bezpečně internetem“ – výchovně – vzdělávací přednáška ve škole

LISTOPAD

3. (čtvrtek) – „A do třetice všeho…“ (hraná pohádka – divadlo DRAK H. Králové), MK Sokolovna Vamberk, vstupné 30 Kč

10. (čtvrtek) – návštěva předškoláků z MŠ Záchlumí ve škole

10. (čtvrtek) – třídní schůzky – 1. čtvrtletí

13. (neděle) – Vítání občánků (Fontána Záchlumí) – hudební pásmo žáků ZŠ

17. (čtvrtek) – státní svátek

18. (pátek) – ředitelské volno z provozních důvodů

23. (středa) – Divišovo divadlo Žamberk, „Vánoční hvězda“ (hraná pohádka – divadlo Scéna Zlín), vstupné 50 Kč

28. (pondělí) – zahájení „Plavecké výuky“ v Ústí nad Orlicí

Projekt „Recyklohraní“ ve škole – přesunuto na příští školní rok (velký zájem)

PROSINEC

2. (pátek) – „Čertovské hry“ žáků ve škole

5. (pondělí) – plavecká výuka (2. lekce)

8. (čtvrtek) – „Škola nanečisto“ – akce pro předškoláky

14. (středa) – Florbalový turnaj žáků 1. stupně ZŠ (Fontána Záchlumí)

19. (pondělí) – plavecká výuka (3. lekce)

20. (úterý) – školní vánoční besídka

21. – 22. (středa – čtvrtek) ředitelské volno z provozních důvodů

23. 12. – 2. 1. 2017 – vánoční prázdniny

Zahájení výuky v novém kalendářním roce je 3. ledna 2018 (středa)

 

Ostatní školní akce na rok 2017 (akce bez data jsou orientačně zařazené):

LEDEN

16. (pondělí) – plavecká výuka (4. lekce)

17. (úterý) – pedagogická porada (1. pololetí)

19. (čtvrtek) – třídní schůzky od 14,30 hod. (1. pololetí)

23. (pondělí) – plavecká výuka (5. lekce)

24. (úterý) – bruslení žáků na zimním stadionu v Rychnově nad Kněžnou

30. (pondělí) – plavecká výuka (6. lekce)

ÚNOR

2. (čtvrtek) – výukový program „Nový Dvůr“ Letohrad se slavnostním předáním pololetního vysvědčení (výpisu známek)

3. (pátek) – jednodenní pololetní prázdniny

6. (pondělí) – plavecká výuka (7. lekce)

8. (středa) – bruslení žáků na zimním stadionu v Rychnově nad Kněžnou

15. (středa) – lyžařská škola Bartošovice v Orlických horách (lyžařská škola Nella)

10. (pátek) – plavecká výuka (8. lekce – vložená)

20. (pondělí) – plavecká výuka (9. lekce)

27. (pondělí) – plavecká výuka (10. lekce)

BŘEZEN

Jarní prázdniny (okres Ústí nad Orlicí) – termín 6. – 12. března 2017

15. (středa) – Český červený kříž Ústí nad Orlicí – první pomoc pro školy

22. (středa) – „Svět 3D Úžasný oceán“ ve škole – tajemství prostorového vnímání obrazu a virtuální reality formou zážitkového programu

 

DUBEN

6. (čtvrtek) – zápis dětí do 1. ročníku pro školní rok 2017/2018

12. (středa) – „Krysáci a ztracený Ludvík“ (hraná pohádka – divadlo D5), MK Sokolovna Vamberk, vstupné 30 Kč

11. (úterý) – pedagogická porada (3. čtvrtletí)

Velikonoční prázdniny – termín 13. – 14. dubna 2017 (čtvrtek – pátek)

17. (pondělí) – státní svátek „Pondělí velikonoční“

18. (úterý) – třídní schůzky od 14,30 hod. (3. čtvrtletí)

21. (pátek) – úklid Obce ke Dni Země, od 10,00 do 11,30 hodin

24. (pondělí) – „Velikonoční švihadlo“ – soutěž pro žáky školy“ (vyhodnocení)

25. (úterý) – turnaj ve vybíjené pro žáky 1. stupně ZŠ (Fontána Záchlumí)z časových a provozních důvodů se překládá na 13. června 2017

 

KVĚTEN

16. – 19. (úterý – pátek) – pobyt žáků 3. – 5. ročníku ve Vysokých Tatrách (Veĺký Slavkov), partnerství se slovenskou ZŠ Vyšné Hágy (projekt eTwinning)

16. (úterý) – školní výlet Lozice – výukový program „Pekařský den“ pro žáky 1. a 2. ročníku ZŠ spolu s dětmi z MŠ Záchlumí

22. (pondělí) – „Běh údolím J. A. Komenského“ v Brandýse nad Orlicí

Přírodovědná soutěž žáků 1. stupně ŽŠ v České Třebové (17. května) – kvůli krytí termínu s pobytem žáků ve Vysokých Tatrách se letos neúčastníme

Dětské dopravní hřiště Žamberk – výukový program pro žáky (Animo Žamberk)z časových a provozních důvodů se program překládá na podzim 2017 ve školním roce 2017/2018

 ČERVEN

1. (čtvrtek) – sportovně turistický program pro žáky ZŠ (1., 2. a 3. ročník pěší turistika, 4. a 5. ročník cykloturistický výlet) – akce ke Dni dětí

5. (pondělí) – fotografování žáků školy – paní Šárka Šimková, Letohrad

6. (úterý) – Olympiáda malotřídních škol v Rovni u Rychnova nad Kněžnou

13. (úterý) – turnaj ve vybíjené pro žáky 1. stupně ZŠ (Fontána Záchlumí)

14. (středa) – školní atletický čtyřboj žáků 1. – 5. ročníku, atletický stadion v Ústí nad Orlicí

22. (čtvrtek) – závěrečná pedagogická porada

23. (pátek) – Fotbalový turnaj „O pohár starosty České Rybné“

28. (středa) – „Geomag na cestách“ ve škole – vzdělávací program pro žáky od 10,00 do 11,40

29. (čtvrtek) – Divadélko pro školy HK ve Fontáně – „Bajky pana Ezopa, aneb Dávná moudra věčně platná“, vstupné 40 Kč

30. (pátek) – slavnostní ukončení školního roku – žákům bude předáno vysvědčení + 5. ročník obdrží pamětní knihy, ukončení do 9,00.

Nezařazené akce školy:

Bowlingové dopoledne pro žáky – v plánu na školní rok 2017/2018

 

 

 

Školní rok 2015/2016

2016

Duben – Červen

DUBEN

„Ovocný koš“ ve škole – doprovodný program projektu „Ovoce do škol“

5. (úterý) – DVPP p. ředitel Petr Skulbaševský, Pardubice

13. (středa) – 3. čtvrtletní pedagogická a klasifikační porada

  • Vyhlášení soutěže „Velikonoční švihadlo“ – mezi 11.- 14. dubnem 

19. (úterý) – Návštěva dopravního hřiště v Žamberku – výchovně vzdělávací program

19. (úterý) – třídní schůzky od 14,30 do 16,30 hodin

20. (středa) – DVPP p. učitelka Oldřiška Hubálková, Ústí nad Orlicí

21. (čtvrtek) – úklid Obce ke Dni Země, od 10,00 do 11,30 hodin

27. (středa) – sportovně turistický program ukončený opékáním buřtů u školy (do14,30)

  • pěší turistika – žáci 1., 2. a 3. ročníku (doprovod: p.uč. R. Dvořáková, O. Hubálková)

  • cykloturistický výlet – žáci 4. a 5. ročníku (doprovod: p.řed. P. Skulbaševský, p.vych. M. Dvořáková) – akce byla z důvodu nepříznivého počasí přesunuta na 6. května (pátek)

28. (čtvrtek) – Divadlo Vamberk – „O strašně líném Honzovi“, vstupné 30 Kč, odjezd v 9,35

 

KVĚTEN

5. (čtvrtek) – DVPP p. učitelka Radka Dvořáková, Ústí nad Orlicí

11. (středa) – Přírodovědná soutěž žáků v České Třebové

13. (pátek) – školní výlet na propast Macocha (Blansko), autobusová doprava J. Blecha

  • odjezd od školy v 8,10, příjezd mezi 17,00 – 17,30 hodin, vstupné děti 100 Kč

23. (pondělí) – běh údolím J. A. Komenského v Brandýse nad Orlicí – vybraní žáci školy

  • sportovní soutěž v přespolním běhu – náročnost a délka tratí podle ročníku narození

25. (středa) – turnaj žáků 1. stupně ZŠ ve vybíjené ve Fontáně

31. (úterý) – výchovně vzdělávací výlet „Na den farmářem“ – Licibořice u Chrudimi

  • odjezd od školy v 8,00 hodin, příjezd kolem 14,30 hodin, vstupné děti 90 Kč

  • akce ke Dni dětí

 

ČERVEN

7. (úterý) – focení žáků školy – paní Šárka Šimková

9. (čtvrtek) – DVPP p. ředitel Petr Skulbaševský, Ústí nad Orlicí

8. (středa) – Olympiáda malotřídních škol v Potštejně – vybraní žáci školy

24. (pátek) – Geomag na cestách – výchovně vzdělávací program od 10,00 hodin

24. (pátek) – fotbalový turnaj žáků 1. stupně ZŠ v České Rybné

30. (čtvrtek) – slavnostní ukončení školního roku a předání vysvědčení žákům školy

  • předání upomínkových předmětů žákům 5. ročníku

 

B ř e z e n

7. března (pondělí) – plavecká výuka – 9. lekce

7. března (pondělí) – DVPP paní vychovatelka M. Dvořáková, Ústí n. O.

21. března (pondělí) – plavecká výuka – 10. lekce

21. března (pondělí) – DVPP paní učitelka R. Dvořáková, Ústí n. O.

29. března (úterý) – ukázka psích spřežení – výchovně vzdělávací program (Areál Snů SDH Bohousová) od 10,00 do 11,40 hodin

 

Ú n o r

1. února (pondělí) – ředitel školy – setkání s ministryní školství K. Valachovou v Pardubicích

1. února (pondělí) – plavecká výuka 5. lekce (focení pod vodou)

4. února (čtvrtek) – florbalový turnaj v Litomyšli

5. února (pátek) – plavecká výuka – vložená lekce (6.) – příjezd ke škole ve 14,30

10. února (středa) – bruslení žáků na zimním stadionu v Rychnově nad Kněžnou

15. února (pondělí) – plavecká výuka – 7. lekce

29. února (pondělí) – plavecká výuka – 8. lekce

Jarní prázdniny (okres Ústí nad Orlicí) od 22. do 28. února 2016

L e d e n

11. ledna (pondělí) – plavecký výuka – 3. lekce

18. ledna (pondělí) – plavecká výuka – 4. lekce

14. ledna (čtvrtek) – třídní schůzky od 14,00 do 16,00 hodin

21. ledna (čtvrtek) – zápis dětí do 1. ročníku pro školní rok 2016/2017

27. ledna (středa) – bruslení žáků na zimním stadionu v Rychnově nad Kněžnou

29. ledna (pátek) – jednodenní pololetní prázdniny 

2015

Prosinec

2. prosince (středa) – florbalový turnaj v Bohousové (Fontána) – chlapci 1. stupeň ZŠ

4. prosince (pátek) – Čertovské hry žáků ZŠ

7. prosince (pondělí) – zahájení Plavecké výuky (bazén v Ústí nad Orlicí) – 1. lekce

10. prosince (čtvrtek) – „Škola nanečisto, aneb kdopak by se školy bál“ – pro předškoláky

11. prosince (pátek) – „Já bych rád v Betlémě“ – hudební vystoupení ve Fontáně

16. prosince (středa) – Obecní vánoční besídka ve Fontáně

17. prosince (čtvrtek) – školní vánoční besídka žáků ZŠ

21. prosince (pondělí) – plavecká výuka – 2. lekce

22. prosince (úterý) – ředitelské volno

23. prosince (středa) – začátek vánočních prázdnin

Zahájení výuky v novém kalendářním roce je 4. ledna 2016 (pondělí)

Listopad

5. listopadu (čtvrtek) – Třídní schůzky

9. – 13. listopadu – pracovní stáž Slovensko, ZŠ Kravany (projekt EU „Výzva č.56″)

  • p. řed. Petr Skulbaševský 

16. listopadu (pondělí) – ředitelské volno z provozních důvodů

17. listopadu (úterý) – státní svátek

19. listopadu (čtvrtek) – florbalový turnaj chlapců v Ústí nad Orlicí

24. listopadu (úterý) – florbalový turnaj v Bohousové (Fontána) – dívky

25. listopadu (středa) – Divišovo divadlo Žamberk „Sedmero krkavců“ – výpravná pohádka

  • nejnovější česká filmová pohádka, 97 minut, vstupné 50,- Kč

28. listopadu (sobota) – Program ZŠ při rozsvícení vánočního stromku u Fontány

Říjen

Zahájení zájmových kroužků pro žáky školy (bližší informace v odkazu „Zájmové kroužky“)

  • 5. října (Po) – Bystré hlavičky, 7. října (St) – Šikovné ruce, 12. října (Po) – Sportovní kroužek (1. – 3. ročníky), 14. října (St) – Hudební kroužek, 15. října (Čt) – Sportovní hry (Florball pro 3. – 5. ročníky) 

Podzimní vycházka s pouštěním draků (Drakiáda) – přeloženo z měsíce září

  • termín podle vhodných povětrnostních podmínek

5. října (pondělí) – Matylda, Divišovo divadlo Žamberk

  • hraná pohádka pro děti

12. – 16. října – pracovní stáž Slovensko, ZŠ Výšné Hágy (projekt EU „Výzva č.56″)

  • p. řed. Petr Skulbaševský 

19. – 23. října – pracovní stáž Slovensko, ZŠ Krasňany (projekt EU „Výzva č.56″)

  • p. uč. Oldřiška Hubálková

21. října (středa) – Český červený kříž Ústí nad Orlicí – První pomoc pro školy

  • naučná přednáška s praktickými ukázkami

26. října (pondělí) – DVPP Svitavy – geometrie činnostně ve 3. a 4. ročníku ZŠ

  • p. řed. Petr Skulbaševský

Září

1. září – slavnostní zahájení školního roku (I. třída)

 

9. září (středa) – podzimní školní výlet do Kostelce nad Orlicí

  • „Zámecké imaginárium v Galerii Kinský“

  • zámecká obora v Častolovicích

Odkaz k podzimnímu výletu školy – Popis programu výletu