Dne 30. listopadu se do škol vrací ostatní žáci 3. – 5. ročníku – pokyny k organizaci provozu školy

Listopad 29, 2020 5:31 pm publikoval

Provoz škol a školských zařízení ve školním roce 2020/2021

Opatření školy k bezpečnému provozu školy od 30. listopadu 2020

• Škola zahájí svou činnost v plném rozsahu prezenční výuky pro žáky všech ročníků v souladu se školskými právními předpisy od středy 18. 11. 2020.
  • Od dětí/žáků se před prvním příchodem do školy nevyžaduje prohlášení o bezinfekčnosti.
  • Nejsou stanovena žádná závazná plošná omezení počtu dětí/žáků ve třídách, odděleních, či kurzech.
  • Ve společných prostorách budovy školy je nařízeno nosit roušky a jiné ochrany úst a nosu. O použití roušky ve své třídě a oddělení školní družiny bude rozhodovat vyučující po vlastním uvážení a podle své potřeby (pitný režim, společné čtení, nutnost zřetelné komunikace, astmatici, žáci s PAS syndromem, nevolnost aj.). Během venkovního pobytu, nebo zdravotní vycházky při dodržení bezpečné vzdálenosti a neshlukování se většího počtu žáků nebude rouška vyžadovaná.
  • Dítě/žák i zaměstnanec je povinen následně dodržovat hygienu rukou po celou dobu svého pobytu ve škole.
  • Učebny, šatny a ostatní využívané prostory školy budou průběžně a intenzivně větrány přirozeně čerstvým vzduchem. Větrání se provádí opakovaně, krátkodobě a intenzivně o přestávce i podle potřeby během vyučovací hodiny.
  • K dodržení bezpečného provozu školy a v rámci preventivní hygieny je zajištěno bezpečné osoušení rukou jednorázovými papírovými ručníky – dítě nenosí do školy látkové ručníky.
  • Denně se provádí důkladný úklid všech místností, ve kterých se děti/žáci a zaměstnanci školy pohybují a je prováděna desinfekce povrchů nebo předmětů, které používá větší počet lidí (např. kliky dveří, spínače světla, klávesnice a počítačové myši, baterie u umyvadel, povrch lavic, židlí a stolů v jídelně, prkénka na toaletách a další).
  • Škola bude u dětí/žáků sledovat případné příznaky infekčního onemocnění (jako např. zvýšená teplota, horečka, kašel, rýma, dušnost, bolest v krku, bolest hlavy, bolest svalů a kloubů, průjem, ztráta chuti a čichu apod.). V případě výskytu těchto příznaků škola informuje zákonného zástupce dítěte/žáka a určená osoba s ním počká v izolaci do odchodu ze školy nebo do doby převzetí zákonným zástupcem v případě dítěte/nezletilého žáka.
  • Pobyt zákonných zástupců dětí a žáků a dalších osob uvnitř budovy školy je omezen, pokud to jde. V nutném případě vyřízení neodkladných věcí a žádostí je umožněn po domluvě s vedením školy vstup ke konkrétnímu vyučujícímu, nebo pracovníkovi školy.

Organizace chodu školy a výuky

• Výuka bude probíhat podle daného rozvrhu hodin v plné míře. V rámci dodržení homogenních skupin se budou žáci 3. ročníku v rámci předmětu Český jazyk a čtení učit odděleně v nové učebně III. třídy s paní asistentkou, která bude mít pokyny od vyučující.
  • Provoz školy bude v běžném režimu a organizace školní družiny bude v plném časovém rozsahu od 6,15 do 7,50 hod (ranní provoz) a od 11,45 do 16,15 hod (odpolední provoz).
  • Sportovní aktivity, tělesná výchova a zájmové kroužky nejsou v režimu školy umožněné. Tělesná výchova je nahrazena pobytem venku a v přírodě, v případě nepříznivého počasí bude probíhat v rámci výukového programu v budově školy. V hodině hudební výchovy není umožněn zpěv.
  • Školní stravování se bude poskytovat běžným způsobem za dodržení základních hygienických návyků pro přítomné zaměstnance a pro všechny žáky.
  • Ve školní družině stanoví ředitel školy úplatu za vzdělávání poměrně poníženou na období září – prosinec 2020 v částce dvouměsíčního hrazení.

V Bohousové dne 27. 11. 2020                                 _________________________________

Mgr. Bc. Petr Skulbaševský

Zařazeno v kategorii: