Naši žáci opět dominovali v krajském atletickém čtyřboji. Justýna Cabalková je absolutní vítězkou!!!

Září 29, 2019 3:33 pm publikoval

Neskutečné se stalo realitou!!!

Říká se, že obhájit předešlé úspěchy, nebo zopakovat v řadě výborné výkony, či výsledky je velmi náročné, někdy až neskutečné. Avšak to neplatí pro naše žáky/atlety. Našim žáků se povedli zopakovat výborné výsledky z minulých let a ještě trochu letos předčít.

Atletický čtyřboj základních škol organizuje Česká unie sportu a Pardubická krajská organizace. Žáci sbírají výkony ve sprintu na 60 metrů, vytrvalostním běhu, skoku dalekém a hodu míčkem. Výkony se obodují a vyhodnotí jak v jednotlivcích, tak i průměrném výkonu jednotlivých tříd na žáka.

Po loňském úspěchu, kdy jsme přivezli tři poháry v hodnocení jednotlivých tříd základních škol Pardubického kraje, jsme tajně doufali v možný další dílčí úspěch. Žáci po celý školní rok poctivě trénovali a sbírali výkony, aby vše zúročili v závěru školního roku na interní soutěži ve čtyřboji na atletickém stadionu v Ústí nad Orlicí. Naše očekávání byla opět mnohonásobně převýšena. Začátkem září jsme dostali pozvánku od ČUS na slavnostní přebírání cen. To, že získala 1. třída 2. místo, 2. třída 2. místo a 3. třída také 2. místo byl velký úspěch. Ale neskutečnou fantazií je, že loňská 5. třída zvítězila v absolutním pořadí škol Pardubického kraje a žákyně Justýna Cabalková se stala absolutní krajskou vítězkou atletického čtyřboje mezi dívkami loňských 2. tříd (asi z 1 500 účastníků). Napodobila tak svoji kamarádku ze školy Terezu Luňáčkovou, která v té samé kategorii dominovala v loňském roce. Zaslouženě jsme 16. září přebírali poháry, plakety, diplomy a medaile na slavnostním vyhlášení v sále Jana Kašpara přímo na Krajském úřadě v Pardubicích. Naplníme očekávání i v dalších ročnících a v jakém množství? Už jsme letos začali s nácvikem a výkony ve sprintu na 60 metrů, hodu míčkem a vytrvalostními běhy. Letos máme velmi silný 1. ročník, kde už teď není o slibné výkony nouze. Vše se uvidí, ale už tak je dosavadní účast velkým příslibem. Proto děti zaslouží můj velký obdiv.

Petr Skulbaševský, ředitel školy

Zařazeno v kategorii:

Tento přispěvek napsal skola