Naše základní škola je aktivně zapojena do petice malotřídních škol ČR

Leden 21, 2021 12:49 pm publikoval

Základní škola Bohousová je aktivně zapojena do otevřené petice malotřídních škol České republiky s názvem „Návrat všech dětí do malotřídních škol“. Petici založil ředitel ZŠ a MŠ Brantice na Bruntálsku, kde řeší podobné problémy jako naše škola. Vzhledem k tomu, že máme na škole větší počet žáků a tedy tři třídy, jsou žáci 1. a 2. ročníku samostatně v I. třídě a tedy mohou být ve škole jen tito žáci. Kdežto okolní malotřídní školy, kde mají menší počet žáků, jsou s žáky 1. a 2. ročníku spolu v jedné třídě i další ze 3., 4. a 5. ročníku. A tak mohou být ve škole žáci všichni. A to se nám zdá nesprávné a nedomyšlené rozhodnutí vlády ČR! Kdy v jedné malotřídní škole jsou všichni žáci a v další jen žáci 1. a 2. ročníku. Přitom nemalý počet žáků z 1., nebo 2. ročníku, mají své sourozence ve 3., 4., nebo 5. ročníku a tedy se potkávají v jedné domácnosti, nebo při venkovních aktivitách. Navíc u nás ve škole zajistíme homogenní skupiny dětí, bezpečné prostředí, kvalitní hygienické podmínky a izolaci žáků v naší školní jídelně, kam nechodí jiní žáci, nebo dospělí. Naše snaha je tedy jasná, navrátit i do ostatních malotřídních škol, které mají více tříd a žáků, všechny žáky v co nejkratší době.

Petr Skulbaševský, ředitel školy

Zařazeno v kategorii:

Tento přispěvek napsal skola